تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۶در ۱۰:۵۴ ق.ظ کد خبر:1001 تعداد بازديد: 235 بازدید

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز:

ارائه خدمات آموزش‌های فرهنگی به خانواده زندانیان/ به زودی مهدکودکی در زندان زنان افتتاح می‌شود

image_pdfimage_print

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده گفت: آموزش های پیشگیری از بیماری های پرخطر و اشتغال را در اولویت کاری خود قرار دادیم

یه گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، دومین مجمع خیرین انجمن حمایت زندانیان مرکز با حضور جمعی از خیرین و هنرمندان برگزار شد.

در این مراسم مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز اظهار داشت: ما فعالیت های خیرین را به نام مبارک ائمه معطوف کرده ایم، برای مثال برای تولد حضرت علی به هزار خانواده زندانی عیدی دادیم و ١٧٠ زندانی واجد شرایط را آزاد کردیم.

وی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده گفت: آموزش های پیشگیری از بیماری های پرخطر و اشتغال را در اولویت کاری خود قرار دادیم و ٥٣٠ همسر زندانی آموزش دیدند و در همین راستا ٣٥٠ خانواده کار تولید را شروع کردند.

منتظر تصریح کرد: در غرفه ماه رمضان هم بیش از ١٥٠ خانواده تولیدات خود را ارائه کردند و قصد داریم در عید غدیر برای فرزندان زندانیان نیازمند برای ٧٠٠ فرزند کمک تحصیلی ارائه دهیم.

وی ادامه داد: ما به صورت ماهانه به ٥٠٠ تا ٧٠٠ خانواده کمک معیشتی می کنیم.

مهران منتظر در ادامه این نشست با اشاره به گزارش فعالیت انجمن در سال گذشته گفت: یکی از موضوعات مهم پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی است، ما در انجمن مشاوره خانواده ها و آموزش را در این راستا هدف قرار داده ایم.

وی افزود: تا عید غدیر مشاوره روانشناسی در دو حوزه فعال خواهد شد ضمن اینکه ما پیش از این مشاوره حقوقی را در زندان اوین و قزلخصار داشته ایم که البته تا پایان ٦ ماه اول امسال مشاوره حقوقی را به تمام ندامتگاه های استان تهران تسری می دهیم.

همچنین آموزش خانواده ها در بحث پیشگیری از اعتیاد و طلاق را دستورکار قرار دادیم که در همین راستا حدود ٢١٠٠ خانواده سال گذشته این دوره های آموزشی را پشت سر گذاشتند.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: تلاش داریم در فرودگاه امام خمینی و فرودگاه مهرآباد غرفه ای برپا کنیم و تولیدات خانواده زندانیان را در آنجا به فروش برسانیم.

وی اضافه کرد: سیاست ما بازدید از خانواده زندانیان بوده که خوشبختانه در این زمینه توفیقات خوبی داشته ایم.

منتظر تصریح کرد: مجوز ایجاد مهدکودک در مرحله نهایی صدور است و به زودی در زندان زنان افتتاح می شود البته این موضوع هزینه زیادی دارد که انجمن تقبل کرده است.

 

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP