تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۶در ۱۱:۱۴ ق.ظ کد خبر:1010 تعداد بازديد: 261 بازدید

حجت الاسلام علی پناه:

اسلام دین «به من چه ، به تو چه» نیست

image_pdfimage_print

تهران – ایرنا – عضو مجمع انجمن حمایت از زندانیان مرکز با بیان اینکه اسلام به دو چیز «به من چه» و «به تو چه» وجود ندارد، گفت: حالت انفعالی دربرابر مشکلات مردم نداشته باشیم

به گزارش خیرنگار قضایی ایرنا، حجت الاسلام میثم علی پناه روز سه شنبه در نشست دومین مجمع انجمن حمایت زندانیان مرکز در محل این انجمن و در جمع خیرین، افزود: در شریعت اسلام دو چیز به تو چه و به من چه نداریم و نمی توانیم در برابر مشکلات مردم حالت انفعالی داشته باشیم.
وی با بیان اینکه فقط بچه های من آدم نیستند و بچه های بقیه مردم هم آدم هستند ، ادامه داد: خانواده فقیر هم دل و آبرو دارد بویژه خانواده زندانیان که نوع نگاه جامعه به آنان متفاوت است.
علی پناه اظهار کرد: آنچه در اسلام در انفاق اصل است ، این است که انفاق باید با کرامت همراه باشد و دین به ما می گوید اگر به کسی می خواهی صدقه دهی با کرامت این کار را انجام بده و اجازه ندهید کسی شرمنده و شرمسار باشد و آبروی خود را برای دریافت مبلغ یا وامی ناچیز ریز ریز کند.
وی با بیان اینکه ما این پول را درحقیقت در کف دست خدا می گذاریم، ادامه داد: این توفیقی است که خداوند متعال به برخی بندگان خود عطا می کند و باید از آن به نحو احسن استفاده کرد.
عضو مجمع انجمن حمایت زندانیان خاطرنشان کرد: یقینا خداوند به هر مالی این لیاقت را نمی دهد؛ چه بسا افرادی را می شناسم که پول شان از پارو بالا می رود اما این پول آنان خرج عیاشی می شود و چه بسا راننده تاکسی که ذره دره جمع می کند تا به نیازمندی کمک کند.
علی پناه مهم ترین حسن کمک به دیگران بویژه نیازمندان را زنده نگه داشتن روح جوانمردی در پیکره و کالبد انفاق در شیعه و جلوگیری از مفاسد ناشی از فقر دانست و تصریح کرد: اگر با انجام کار خیر حتی یک نفر از فساد فاصله بگیرد ثواب آن صد برابر به شما می رسد.
به گزارش ایرنا، دومین مجمع انجمن حمایت از زندانیان مرکز امروز سه شنبه با حضور مدیرعامل این انجمن و جمعی از خیرین در سالن جلسات انجمن حمایت از زندانیان مرکز برگزار شد.
اجتمام **٧٣٢٩ ** ۱۴۱۸
خبرنگار: لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: مریم برزآبادی

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP