تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۶در ۱۱:۴۱ ق.ظ کد خبر:1015 تعداد بازديد: 265 بازدید

مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز :

١٧٠ زندانی نیازمند با کمک خیرین آزاد شدند

image_pdfimage_print

تهران – ایرنا – مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز از اعطای عیدی به خانواده های زندانی نیازمند به مناسبت أعیاد مذهبی خبر داد و گفت: ١٧٠ زندانی
به مناسبت ولادت حضرت علی (ع) آزاد شدند.

مهران منتظر روز سه شنبه در دومین مجمع انجمن حمایت زندانیان مرکز که با حضور خیرین در محل این مجموعه افزود: با یاد ائمه و به مناسبت أعیاد مذهبی به خانواده ها عیدی پرداخت می شود که بمناسبت سیزده رجب به هزار خانواده عیدی اعطا شد و در همان زمان ١٧٠ زندانی توسط خیرین این مجموعه آزاد شدند .
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز درباره اقدامات فرهنگی این مرکز گفت: آموزش های پیشگیری از بیماری های پرخطر، مهارت های زندگی و کار در خانواده انجام شد که ٣٥٠ تا ٣٦٠ خانواده کار تولید خود را آغاز و بیش از ١٥٠ خانواده در غرفه اشتغال ماه رمضان شرکت کردند.
وی با بیان شکل گیری دومین مجمع خیرین، اظهار کرد: در عید غدیر همزمان با بازگشایی مدارس قصد براین است به ٧٠٠ فرزند زندانی کمک تحصیلی در همه مقاطع ارایه شود.
به گفته منتظر ماهانه به ٣٠٠ تا ٥٠٠ خانوار از سوی انجمن حمایت مرکز ، کمک هزینه معیشت داده می شود.
منتظر یکی از موضوعات مهم کشور را پیشگیری از آسیب های اجتماعی برشمرد و گفت: انجمن در بحث پیشگیری دو موضوع مشاوره خانواده و آموزش هدف گرفته است که مشاوره هم به صورت حقوقی و هم به صورت روانشناسی انجام می شود.

** مشاوره انجمن حمایت زندانیان مرکز در ندامتگاه های تهران فعال می شود
وی با بیان اینکه در حوزه مشاوره روانشناسی برای دو حوزه مرکز و هفده شهریور مجوزهایی دریافت شده است، ادامه داد: این موافقت اصولی انجام شده و قرار است در همه ندامتگاه های تهران مشاوره فعال شود.
مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان مرکز افزود: آموزش خانواده برای پیشگیری از طلاق، اعتیاد و غیره برگزار می که سال گذشته ٢١٠٠ خانواده این آموزش ها را دریافت کردند.
منتظر در حوزه توانمندسازی خانواده ها، فنی حرفه ای را بسیار اساسی دانست و گفت: اگر با کمک خیرین بتوانیم کار در منزل را راه بیندازیم و مرکز فروشی برای آنها دایر کنیم ، بسیار موفق خواهیم بود و در حال رایزنی با مراکز عمومی هستیم که در پارک ها این کار انجام شود.
وی ادامه داد: قصد براین است در فرودگاه امام و مهرآباد صنایع دستی این خانواده ها برای جذب گردشگری و فروش محصولات تولیدی خانواده های زندانیان انجام شود. البته دوره زمانی فنی حرفه ای بسیار زیاد است چون خانواده الان نیاز دارد و دوره ٦ ماهه برای او دیر است.

** مهد کودک در زندان نسوان
منتظر با اشاره به اینکه دریافت مجوز ایجاد مهدکودک در زندان نسوان شهرری با کمک سازمان بهزیستی در حال انجام است، گفت: این مهدکودک علاوه بر هزینه مربی، به هزینه های دیگری چون آزمایش سلامت کودک، تغذیه کودک، فراهم کردن وسائل بازی برای کودکان نیاز است.

** به کمک فکری نیاز داریم
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز با بیان اینکه بیشتر از نیاز مالی به کمک فکری نیاز داریم ، اظهار کرد: به کمک فکری نیاز داریم تا با بررسی موضوعات، بتوان چرخه تولید و اشتغال این خانواده ها فراهم شود.
وی یکی از سیاست های انجمن را بازدید از خانواده زندانی عنوان کرد و گفت: مددکار به منزل مددجو می رود و نیازمندی های آنان را بررسی می کند.
اجتمام**٧٣٢٩ ** ۱۴۱۸
خبرنگار : لیلا اسماعیل نژاد ** انتشار: مریم برزآبادی

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP