تاریخ انتشار:۱۰ اسفند ۱۳۹۳در ۴:۲۸ ب.ظ کد خبر:201 تعداد بازديد: 724 بازدید

کمک ۶ میلیارد ریالی به خانواده های زندانیان

image_pdfimage_print

به گزارش محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز بیش از ۶ میلیارد ریال در سه ماه سوم سال جاری با مشارکت مردم و خیرین نیکوکار به زندان ، زندانیان و خانواده های آنان مساعدت شده است.
نصیری در تشریح عملکرد سه ماه سوم انجمن حمایت در بخش پذیرش و تشخیص مددجویان گفت: با مراجعه ۷۰۶۰ نفری خانواده های زندانیان به مددکاری های مستقر در زندانهای استان تهران، به ۳۱۳۵ نفر مشاوره داده شد و برای ۱۲۹ نفر پرونده حمایتی تشکیل گردید که در این بخش بالغ بر ۱۶۶ میلیون ریال هزینه شده است.
پرداخت نقدی به خانواده های تحت پوشش
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان از پرداخت کمک های نقدی بصورت موردی و مسمتری به خانواده های تحت پوشش گفت: در طول سه ماهه سوم سال جاری به ۶۷۵ نفر مستمری به ملبغ ۹۳۰ میلیون ریال، ۴ مورد کمک هزینه زندگی به مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار ریال، ۲۹۴ مورد کمک هزینه تحصیلی به مبلغ ۱۹۸ میلیون ریال و سایر هزینه ها از جمله درمان، ایاب و ذهاب و اجور معوقه منزل که جمعاً در این بخش ۱ میلیارد و ۱۴۰ میلیون ریال بصورت نقدی به خانواده های تحت پوشش پرداخت شده است.
پرداخت کمک های غیرنقدی
نصیری گفت: پس از ورود مددجو به انجمن و تشخیص مددکار بن هایی در اختیار مددجو قرار می گیرد که در این دوره ۳۷ مورد به ارزش ۳۹ میلیون ریال را شاهد بودیم.
سایر مساعدت های حمایتی
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان در زمینه مساعدت های حمایتی گفت: آخرین بخش از حمایت های انجمن مربوط به مکاتبات و پیگیری هایی می شود که بیشتر جنبه معاضدتی را دارد که از جمله آن ۷۳ مورد تسهیل و روانسازی در روند اخذ مرخصی و انتقال زندانی به موطن، ۹۰ مورد پیگیری آزادی مشروط، ۷۷۱ مورد معرفی به کمیته امداد برای بهره مندی از خدمات بیشتر، ۴۹ مورد معرفی به بهزیستی ، ۲۹ مورد معرفی به مراکز درمانی و ۳۴۷ مورد معرفی به انجمن ها، دانشگاه ها، خیریه ها و مدارس برای مساعدت به خانواده های زندانیان داده شده است.
وی ضمن ابراز خرسندی از پیشرفت در ارائه خدمات به ۱۱۸۶ خانواده در بحث معاضدت قضایی و حقوقی افزود: در بخش مساعدت های حمایتی معادل ۲۶۵ میلیون ریال مساعدت شده ا ست.
کمک به زندانیان
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز درخصوص چگونگی مساعدت انجمن به زندانیان گفت: براساس بند «ج» ماده ۲ قانون تبدیل شورای سرپرستی به سازمان زندانها، رسیدگی به امور مادی و معنوی زندانیان و خانواده آنان برعهده انجمن حمایت زندانیان است و انجمن وظیفه دارد در این خصوص مساعدت لازم را در راستای حفظ حقوق شهروندی داشته باشد. بنابراین در مورد کمک به زندانیان با همراهی خیرین نیک اندیش و پرداخت ۷۵۵ میلیون ریالی ، ۵۳ نفر از زندانیان آزاد و به کانون گرم خانواده باز گردانده شدند. همچنین با پرداخت ۳ مورد هزینه بهداشت و درمان و کمک هزینه تحصیلی ، در این بخش بیش از ۸۶۸ میلیون ریال کمک شده است.

کمک به زندانها

محسن نصیری در ارتباط با کمک انجمن به زندانها گفت: انجمن در زمینه بهسازی و نوسازی زندانها و پرداخت هزینه مددکاری مشاوران و بعضاً پرداخت ایاب و ذهاب زندانیان کمک هایی را به زندان بنابر اعلام نیاز آنها می کند که در سه ماهه سوم سال بالغ بر ۱۶۵ میلیون ریال به زندان مساعدت شد.
همکاری با دفتر توسعه سازمان ملل
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در خصوص همکاری انجمن با سازمان های بین المللی گفت: در راستای پیشگیری از جرم و کاهش آسیب های پرخطر در زندان و همچنین اقدامات پیشگیرانه بیماریهای پرخطر از قبیل ایدز و سل در بین خانواده های زندانیان قراردادی را از سال ۸۵ با صندوق جهانی سازمان ملل به امضاء رسانده که هرساله این قرارداد تمدید می شود.
وی افزود فعالیت این پروژه در راستای مبارزه با ایدز و بیماریهای پرخطر و آموزش مددجویان است که دراین رابطه حدود ۹۰ نفر پرسنل از قبیل درمانگر، مشاور و مربی ارائه خدمات می نمایند.
نصیری گفت: در بخش پروژه پیشگیری از ایدز بیش از ۳ میلیارد و ۴۸۵ میلیون ریال و در بخش بیماریابی زندانیان مسلول ۱۲۳ میلیون ریال هزینه قریب به ۲۰۲۰۰ نفر ویزیت شده است. همچنین در بخش آموزش همسانان با به کارگیری ۶ مربی به ۸۴۰۱ نفر از خانواده های زندانیان آموزش های پیشگیرانه ارائه شده است.
وی در زمینه برگزاری کارگاههای آموزشی و مهارتی گفت: برای برگزاری ۱۹ کارگاه آموزشی و مشاوره ای با هزینه ۱۹ میلیون ریال، به ۲۰۰ نفر از خانواده ها در طول سه ماهه سوم سال جاری آموزش داده شده است.
نصیری گفت: مشاوره های تخصصی فردی که برای خانواده های زندانیان در نظر گرفته شده کمک شایانی در حفظ بنیان خانواده های زندانیان نموده که بنا به گزارش مشاوران انجمن در این مدت ۴۷ خانواده مورد مشاوره قرار گرفته اند.
وی در پایان جمع کل کمک های نقدی و غیرنقدی به زندانیان و خانواده های آنان را ۶ میلیارد و ۲۲۴ میلیون و ۱۷۰ هزار ریال عنوان کرد.

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP