تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۳۹۳در ۹:۵۲ ق.ظ کد خبر:342 تعداد بازديد: 647 بازدید

مدیرعامل انجمن حمایت خانواده زندانیان مرکز خبر داد

۴۰ هزار خانواده زندانی بدون چتر حمایتی

image_pdfimage_print

مدیرعامل انجمن حمایت خانواده زندانیان مرکز با اعلام اینکه ۱۰۰ هزار خانواده نیازمند زندانی در سطح کشور داریم گفت: از این تعداد ۴۰ هزار خانواده تحت پوشش هیچ نهادی نیستند.

محسن نصیری در پاسخ به اینکه آبان ماه سال جاری انجمن حمایت زندانیان طرحی را به مرکز امور زنان ریاست جمهوری ارسال کرد که بر اساس آن طرح توانمند سازی خانواده های نیازمند زندانی اجرایی شود، گفت: پس از گذشت چندین ماه هفته گذشته تفاهم نامه ای میان این مرکز و انجمن امضا شد که بر اساس آن ۲۵۰ میلیون تومان برای آموزش فنی حرفه ای خانواده های نیازمند زندانی اختصاص یابد که البته هنوز این بودجه اختصاص داده نشده است.

وی افزود: بودجه مورد نیاز ما ۵ میلیارد تومان است که ۲۵۰ میلیون تومان آن توسط مرکز زنان ریاست جمهوری تامین شده است.

مدیرعامل انجمن حمایت خانواده زندانیان مرکز اظهار داشت: در کشور ۱۰۰ هزار خانواده زندانی نیازمند داریم که ۳۲ هزار تای آنها تحت پوشش کمیته امداد و ۳ هزار تای آن بهزیستی و ۲۵ هزار تا تحت پوشش انجمن هستند و الباقی بدون هیچ حمایتی با مشکلات دست و پنجه نرم می کنند.

نصیری در رابطه با حمایت انجمن ها از خانواده زندانیان و میزان خدمات به آنان گفت: براساس تحقیقات صورت گرفته ۷۰ درصد خانواده های زندانیان، نیازمند حمایت مبرم هستند. گرچه نهادهای حمایتی در حد بضاعت خود به این خانواده ها خدمات ارائه می کنند، اما فقدان نظام جامع حمایتی و کمبود اعتبارات، شرایط دشواری را برای زندگی آنها به وجود آورده است.

وی افزود: در صورت عدم حمایت از این خانواده ها شاهد رشد چشمگیر طلاق همسران زندانیان، ترک تحصیل فرزندان، ناهنجاری های اجتماعی و روانی، گرایش اعضای خانواده به مشاغل کاذب و تکدی گری خواهیم بود و باید این زنگ خطر را به صدا درآورد که در آینده شاهد ورود میزان قابل توجهی از اعضای خانواده زندانیان به چرخه جرم باشیم.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز گفت: خانواده زندانیان از کمک های دولتی برخوردار نیستند و با توجه به اینکه خانواده زندانی جزو عائله حکومت است؛ ما از دولت انتظار داریم توجه خاصی به این قشر از جامعه داشته باشند.

وی افزود: انجمن حمایت زندانیان یک موسسه عمومی غیردولتی است و از منظر دولت به عنوان یک موسسه عام المنفعه پذیرفته شده که منابع آن بیشتر از سوی افراد خیر و نیک اندیش تأمین می شود و درآمد دیگر آن از فعالیت های درآمدزا است.

نصیری با بیان اینکه حدود ۱۸۰ انجمن حمایت زندانیان در سطح کشور وجود دارد، گفت: با توجه به جمعیت کیفری در سطح کشور ۱۰۰ هزار خانواده زندانی نیازمند هستند که بر اساس قابلیت و بضاعتی که انجمن دارد حدود ۳۰ هزار خانواده را تحت پوشش قرار داده و خدمات رسانی می کند.

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP