تاریخ انتشار:۱۵ فروردین ۱۳۹۴در ۴:۳۲ ق.ظ کد خبر:405 تعداد بازديد: 674 بازدید

امضا تفاهمنامه همکاری بین معاون رییس جمهوری و انجمن حمایت زندانیان

تفاهمنامه همکاری بین معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده با انجمن حمایت زندانیان امضا شد

image_pdfimage_print

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده روز سه شنبه با اعلام این مطلب به خبرنگار ایرنا گفت: این تفاهمنامه با هدف توانمند سازی اقتصادی خانواده زندانیان در دو بخش حرفه آموزی و اشتغال زایی به امضا رسید.

اطهره نژادی ادامه داد: ارتقای مهارت های شغلی خانواده های زندانیان به منظور تسهیل زمینه های اشتغال پایدار و خود اتکایی اقتصادی آنها و نیز حفظ و تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی مبتلا به خانواده های یاد شده از طریق ایجاد فرصت های شغلی مناسب از اهداف این تفاهم نامه به شمار می آید.

این مقام مسوول در معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده در خصوص اهداف کمی تفاهم نامه یاد شده نیز اظهارداشت: توان افزایی اقتصادی خانواده های زندانیان در دو بخش آموزش مهارت های شغلی و ایجاد اشتغال در ۶ استان البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان و سیستان و بلوچستان طی مدت یکسال از جمله هدف های کمی این همکاری است.

وی اضافه کرد : براساس این تفاهم نامه آموزش های حرفه ای برای ۶۳۳ خانواده زندانی در ۶ گروه آموزشی ارایه می شود.

نژادی در توضیح اظهاراتش گفت: صنایع دستی مبتنی بر الیاف (قالیبافی، گلیم بافی)، صنایع دستی تلفیقی (نگارگری روی چرم، مینا کاری )، صنایع دستی مبتنی بر کاربرد مواد معدنی و فلزی (طراحی با سنگ های تزیینی، تراش سنگ های نیمه قیمتی)،طراحی دوخت، البسه زنانه و بچه گانه و آرایشگری و پیرایشگری ۶ گروه آموزشی را شامل می شوند.

نژادی اضافه کرد: بر اساس این تفاهم نامه گواهی نامه فنی و حرفه ای به مددجویان اعطا می شود و فرصت شغلی پایدار نیز برای یکصد خانواده زندانی آموزش گیرندگان طرح از طریق اعطای تسهیلات مورد نیاز فراهم می شود.

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP