تاریخ انتشار:۱۶ فروردین ۱۳۹۴در ۱۱:۱۷ ق.ظ کد خبر:411 تعداد بازديد: 709 بازدید

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز خبر داد

اشتغال‌زایی ۶۵۰ خانواده زندانی با درآمد ۸۰۰ هزار تومانی

image_pdfimage_print

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز از اشتغال‌زایی ۶۵۰ خانواده زندانی با درآمد ۸۰۰ هزار تومان در یک ماه خبرداد.

محسن نصیری با اعلام این خبر افزود: تفاهم نامه همکاری بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انجمن حمایت زندانیان در روزهای پایانی سال ۹۳ امضاء که زمینه اشتغال ۶۵۰ خانواده زندانی فراهم شد.

وی گفت: طرحی برای کسب مهارت آموزش فنی و حرفه ای و توانمندسازی خانواده های زندانیان به دفتر معاونت رئیس جمهوری ارایه که پس از امضاء موافقت نامه مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار به انجمن حمایت زندانیان داده شد.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز افزود: این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی اقتصادی خانواده زندانیان بخش‌های حرفه آموزی و اشتغال زایی به امضا رسید که پس از کسب مهارت گواهینامه ای از سوی سازمان فنی و حرفه ای صادر و زمینه کسب و کار مشاغل خانگی برای خانواده های زندانیان فراهم می‌شود.

به گفته نصیری، ارتقای مهارت‌های شغلی خانواده های زندانیان و حفظ و تحکیم بنیان خانواده و پیشگیری از آسیب های اجتماعی از طریق ایجاد فرصت های شغلی مناسب از اهداف این تفاهم نامه است.

وی اضافه کرد: آموزش مهارت های شغلی و ایجاد اشتغال در استان‌های البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و سیستان و بلوچستان اجرا می‌شود.

مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز همچنین بیان کرد: این آموزش‌ها شامل صنایع دستی، قالیبافی، گلیم بافی،نگارگری روی چرم، مینا کاری،طراحی با سنگ های تزیینی، تراش سنگ های نیمه قیمتی)،طراحی دوخت، البسه زنانه و بچه گانه و آرایشگری و پیرایشگری است.

وی در ادامه گفت: براین اساس خانواده‌های زندانیان ماهانه بین ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان درآمدزایی دارند.

نصیری افزود: با ارایه عملکرد انجمن حمایت زندانیان از بودجه سال ۹۴ اعتبارات لازم نیز ارایه می‌شود.

وی با بیان اینکه خانواده زندانیان از کمک‌های دولتی برخوردار نیستند و باتوجه به اینکه خانواده زندانی جزو عائله حکومت است افزود: ما از دولت انتظار داریم توجه خاصی را به این قشر از جامعه داشته باشند.

مدیرعامل انجمن حمایت خانواده زندانیان با بیان اینکه حدود ۲۰۰ انجمن حمایت زندانیان در سطح کشور وجود دارد، تصریح کرد: باتوجه به جمعیت کیفری در سطح کشور یکصد هزار خانواده زندانی جزو جامعه و نیازمند هستند که بر اساس قابلیت و بضاعتی که انجمن دارد حدود ۲۵ هزار خانواده را تحت پوشش قرار داده و خدمات‌رسانی می‌کنند.

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP