تاریخ انتشار:۰۷ خرداد ۱۳۹۴در ۵:۴۹ ق.ظ کد خبر:480 تعداد بازديد: 593 بازدید

خانواده زندانیان حمایت می شوند

image_pdfimage_print

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور با اشاره به حمایت خانواه زندانیان، گفت: پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خانواده زندانیان اختصاص یافته است.

به گزارش مهر، علی اصغر جهانگر ظهر شنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس زندان های چهارمحال و بختیاری با اشاره به اختصاص پنج هزار میلیارد ریال تسهیلات برای خانواده زندانیان اختصاص یافته است، گفت: مجلس تصویب کرده است که تسهیلاتی برای حمایت از خانواده زندانیان قرار گیرد.

وی افزود: امیدواریم با کمک بانک ها این تسهیلات در اختیار خانواده زندانیان قرار گیرد.

علی اصغر جهانگر ادامه داد: ۱۹۲ انجمن حمایت از خانواده زندانیان در سطح کشور فعالیت می کنند و هم اکنون تنها ۲۰ درصد از شغل های موجود در زندان ها از نوع مولد هستند.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور یادآور شد: چناچنه اعتبارات لازم فراهم شود تا ما بتوانیم به موازنه حرفه های موجود در زندان، اشتغال ها را در زندان توسعه یابد، این می تواند کمک کند به اینکه زندانیان پس از آزاد شدن دارای شغل پر درآمد باشند.

وی عنوان کرد:هم اکنون افراد زیادی که در زندان ها هستند از بخش محرومین هستند و کسانی هستند که مشکلات مالی و معیشتی موجب درگیر و آسیب و ناهنجاری و در نتیجه بزهکاری آنها شده است.

رئیس سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور گفت: توسعه آموزش های اشتغالی در زندان به انها کمک می کند که بعد از خروج از زندان دارای شغل با درامد خوب شوند و درصد ورود دوباره انها به زندان بسیار کاهش پیدا می کند.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP