تاریخ انتشار:۰۷ خرداد ۱۳۹۴در ۵:۵۶ ق.ظ کد خبر:482 تعداد بازديد: 776 بازدید

حمایت از خانواده زندانیان

روزهای سخت سه دختر جوان تهرانی / در خواست از خیرین برای حمایت

image_pdfimage_print

سه دختر جوان بدون سرپرست روزهای سختی را در پایتخت می گذرانند و نیازمند حمایت خیرین هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، یک خانواده تهرانی سخت ترین روزهای زندگی خود را می گذرانند. ماجرا از آنجائی آغاز شد که سرپرست خانواده به دلایلی نتوانست مسئولیت زندگی را بپذیرد و مادر مجبور شد همسر خود را به دلیل بد سرپرست بودن از زندگی کنار بگذارد.

بعد از طلاق، مادر بعنوان سرپرست خانواده مسئولیت ۳ دختر جوانش را برعهده گرفت و برای رفع نیاز زندگی یک مرکز تهیه غذا ایجاد کرد اما اجاره محل زندگی و محل کسب و کار و همچنین هزینه دانشگاه و مدرسه بچه ها بحران شدیدی را در این خانواده به وجود آورد. مادر خانواده برای رفع نیاز خود با چند نفر شریک شود و همین شراکت وی را به اتهام جعل و فروش مال غیر و استفاده از سند مجهول راهی زندان کرد و تاریخ آزادی اش نا معلوم است.

بعد از زندانی شدن مادر دختر بزرگ خانواده مسئولیت زندگی را برعهده گرفت و دانشگاه را در آخرین روزهای ترم رها کرد و وارد بازار کار شد. اما او هم به دلیل هزینه های زیاد نتوانست آشپزخانه را اداره کند و با بدهی ۳ میلیون تومانی ورشکست شد. انجمن حمایت زندانیان مرکز با پرداخت بدهی این خانواده را تحت حمایت خود قرارداد اما کمک هزینه ها کفاف هزینه های زندگی این خانواده زندانی را نمی دهد.

به گزارش مهر، متاسفانه گاهی در جامعه، خانواده زندانی را شریک زندانی می دانند در حالی که خانواده زندانی متهم و مجرم نیست و جزو اقشار آسیب پذیر محسوب می شود که نیازمند توجه بیشتر و حمایت است تا با تولد آسیب جدید و گاها مجرمان جدید مواجه نشویم. در این پرونده این خانواده برای ادامه زندگی نیازمند توجه بیشتر و حمایت خیرین هستند.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP