تاریخ انتشار:۰۷ خرداد ۱۳۹۴در ۶:۰۱ ق.ظ کد خبر:485 تعداد بازديد: 611 بازدید

معاون اجتماعی انجمن حمایت زندانیان مرکز

یارانه جایگزین ضامن وام خانواده های زندانیان می شود

image_pdfimage_print

معاون اجتماعی انجمن حمایت زندانیان مرکز اعلام کرد: حساب یارانه، جایگزین ضامن وام اشتغال خانواده های زندانیان می شود.
عباس سنگانیان روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار حقوقی قضایی ایرنا، افزود: براساس تفاهم نامه مشترک بین انجمن حمایت زندانیان مرکز و سازمان بهزیستی قرار شد این سازمان ، مشاوره، وام اشتغال، توانمند سازی مادران و اسکان خانواده های نیازمند را برعهده بگیرد.
وی گفت: براساس این تفاهم نامه وام اشتغال تا سقف پنج میلیون تومان به خانواده های زندانیان پرداخت می شود و از آنجا که بیشتر این افراد، ضامنی برای ضمانت در قبال وام ندارند، حساب یارانه آن ها، جایگزین ضامن می شود.
سنگانیان خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی براساس این تفاهم نامه برای خانواده هایی که دارای مشکلات خاص و فرزند معلول هستند نیز اسکان تهیه می کند. همچنین این سازمان با فرستادن کارشناس به انجمن حمایت زندانیان مرکز ، هفته ای یک بار به خانواده های زندانیان خدمات مشاوره ای و خدماتی ارایه می کند.
به گفته سنگانیان، سازمان بهزیستی هزینه های درمانی و دارویی این خانواده ها را نیز برعهده خواهد گرفت.
**خدمات آموزش و پرورش
وی اظهارداشت: آموزش و پرورش هم براساس تفاهم نامه ای ، قرار شد به خانواده های زندانی دارای مشکل در مقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه در مدارس دولتی و حتی تعداد محدودی مدرسه غیر دولتی خدمت رایگان ارایه دهد.
انجمن حمایت زندانیان مرکز موسسه ای غیر دولتی است که بیش از ۷۰ سال در راستای حمایت از خانواده های زندانیان نیازمند فعالیت می کند.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP