تاریخ انتشار:۰۱ مرداد ۱۳۹۴در ۴:۱۱ ق.ظ کد خبر:517 تعداد بازديد: 636 بازدید

وضعیت خانواده زندانیان خارج از کشور/تعهد ۳۵۰ میلیونی خیرین

image_pdfimage_print

معاون انجمن حمایت زندانیان مرکز، از تعهد ۳۵۰ میلیون تومانی خیرین تهرانی برای حمایت از خانواده زندانیان خبر داد.
عباس سنگانیان در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه در جشن های گلریزان این انجمن در باغ موزه قصر و تالار آبگینه در مجموع ۳۵۰ میلیون تومان خیرین تعهد مالی کردند گفت: البته همه در فرم ها و اعلام ها گفته اند که می دهیم اما اینکه چقدر از این تعهدها به پول نقد تبدیل می شود مشخص نیست.
وی افزود: در کنار این تعهدات مالی برخی از خیرین هم متعهد شدند از خانواده های محروم زندانی حمایت کنند که در قالب طرح گره گشایی ۲۰ خانواده در گروه حمایت های ویژه قرار گرفتند.
معاون انجمن حمایت زندانیان مرکز در پاسخ به اینکه آیا حمایت از خانواده زندانیانی که در خارج از کشور محبوس هستند با کمیته امداد است گفت: انجمن تا جایی که بتواند خودش از این خانواده حمایت می کند حتی اگر ۱۰ تا ۲۰ سال طول بکشد و این خانواده ها را به امداد معرفی نمی کنیم. اما سایر خانواده زندانیان تنها مدت کوتاهی مثلا ۳ تا ۱۲ ماه تحت پوشش هستند و بعد به کمیته امداد معرفی می کنیم.
سنگانیان از توزیع ۱۰۰ میلیون تومان سبد ارزاق میان خانواده زندانیان در ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: ارزش هر سبد غذایی و سبد بهداشتی حدود ۲۷۰ هزار تومان بود که توزیع شد. هم اکنون از میان ۵۰۰۰ خانواده زندانی در تهران که همگی نیازمند هستند ۵۰۰ خانواده مستمری می گیرند که علت آن کمبود بودجه این نهاد است. باید گفت که انجمن هیچ حمایت دولتی ندارد و تنها از طریق خیرین حمایت می شود. اگر حمایتها بیشتر بود قطعا بهتر به خانواده زندانیان رسیدگی می شد.
معاون انجمن حمایت زندانیان با تشکر از خبرگزاری مهر در حمایت از خانواده زندانیان گفت: امیدواریم سایر رسانه ها ما را در این کار انسان دوستانه حمایت کنند چرا که واقعا خانواده زندانی مجرم نیست و برای پیشگیری از آسیب ها و جرائم با حمایت نیازدارند.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP