تاریخ انتشار:۱۰ مرداد ۱۳۹۴در ۸:۴۸ ق.ظ کد خبر:531 تعداد بازديد: 667 بازدید

در گفت‌وگو با میزان مطرح شد

پرداخت اعتبار فاز دوم طرح توانمندسازی خانواده زندانیان به انجمن حمایت زندانیان

image_pdfimage_print

خبرگزاری میزان: تفاهم نامه همکاری بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انجمن حمایت زندانیان در روزهای پایانی سال ۹۳ امضا شد که بر اساس آن زمینه اشتغال ۶۵۰ خانواده زندانی فراهم گردید.
به گزارش خبرنگار حقوقی و قضایی میزان، اواخر اسفند ماه سال گذشته بود که تفاهم نامه همکاری بین معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری و انجمن حمایت از خانواده زندانیان امضا شد. تفاهم نامه‌ای که هدف اصلی آن توانمند سازی اقتصادی خانواده زندانیان در دو بخش حرفه آموزی و اشتغال زایی است و قرار است در سال جاری در ۶ استان البرز، تهران، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، کرمان و سیستان و بلوچستان اجرایی می‌شود.
«محسن نصیری» مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز در گفت‌وگو با میزان با اشاره به مفاد این تفاهم نامه اظهار می‌کند: تفاهم نامه همکاری بین معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده با انجمن حمایت زندانیان در روزهای پایانی سال ۹۳ امضا شد که بر اساس آن زمینه اشتغال ۶۵۰ خانواده زندانی فراهم گردید.
وی افزود: طرحی از سوی انجمن حمایت از زندانیان مرکز برای کسب مهارت آموزش فنی و حرفه‌ای و توانمندسازی خانواده های زندانیان به دفتر معاونت رئیس جمهوری ارائه شد که پس از امضاء موافقتنامه مبلغ ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار به انجمن حمایت زندانیان تخصیص داده شد.
مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز تصریح کرد: این تفاهم نامه با هدف توانمند سازی اقتصادی خانواده زندانیان در بخش‌های حرفه آموزی و اشتغال زایی به امضا رسید که پس از کسب مهارت گواهینامه‌ای از سوی سازمان فنی و حرفه ای صادر و زمینه کسب و کار مشاغل خانگی برای خانواده های زندانیان فراهم می‌شود.
به گفته نصیری دراین تفاهم نامه تاکنون مبلغ ۵۰ میلیون تومان از سوی معاونت رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده برای کسب مهارت آموزش فنی و حرفه ای و توانمندسازی خانواده های زندانیان به انجمن حمایت زندانیان مرکز پرداخت شده است و با اجرایی شدن این طرح و اختصاص اعتبار کامل به آن، ۱۰ هزار خانواده زندانیان توانمندسازی فکری و پنج هزار خانواده نیز از لحاظ اقتصادی توانمند می‌‌شوند.
در حالیکه این طرح از قرار است در ۶ استان کشور اجرایی شود، معاونت امور زنان از پرداخت فاز دوم طرح توانمندسازی خانواده زندانیان به انجمن حمایت زندانیان مرکز خبرداده است. «اطهره نژادی» معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی میزان با اعلام این خبر اظهار کرد: شرایط جامعه و رویدادهای پیدا و پنهان به ما هشدار می‌دهد که زمان آن گذشته است که از توانمند سازی زنان با اغماض بگذریم.
وی گفت: در بازدید از ندامتگاه‌های زنان و گفت‌وگو با زنان محکوم به حبس، بیش از پیش به ضرورت تمرکز بر توانمند سازی زنان پی بردیم.زنانی که به دلیل مشکلات زندگی فردی و اجتماعی به سمت انواع تخلفات و آسیب ها کشیده می‌شوند و اگر توانمند باشند با احتمال کمتری به اینگونه مسائل دچار می‌شوند.
معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت زنان و خانواده ریاست جمهوری با تاکید براینکه بیشتر بانوانی که اکنون در زندان به سر می‌برند، آسیب دیده و حمل کننده مواد مخدر هستند، عنوان کرد: اگر می‌خواهیم دردی از مردم جامعه را دوا کنیم باید از خود آنها کمک گرفته و از منظر برنامه‌ریزی صحیح به آنها کمک کنیم.
وی تصریح کرد: حمایت از خانواده های زندانیان باید از دو جهت مورد بررسی قرار گیرد، یکی زنان زندانی و دیگری زنانی که همسرانشان در زندان بسر می‌برند.
وی با تاکید بر حمایت از خانواده زندانیان، در تشریح آخرین وضعیت پرداخت اعتبارات لازم برای اجرای این طرح از سوی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اعتبارات فاز دوم این موافقتنامه با تایید فاز اول که با پایش برنامه‌ها اتفاق افتاده در دست بررسی است و به زودی پرداخت می‌شود.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP