تاریخ انتشار:۰۴ اسفند ۱۳۹۳در ۷:۳۰ ق.ظ کد خبر:55 تعداد بازديد: 800 بازدید

محسن نصیری در مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مركز

حدود ۹۰ هزار خانواده زندانی نیازمند كمك هستند

image_pdfimage_print

محسن نصیری در مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان مركز گفت : از این تعداد خانوار نیازمند ، ۴۰ هزار خانوار فاقد هر گونه پوشش و حمایت از سوی دستگاه ها و نهاد هایی ازجمله كمیته امداد هستند .

نصیری افزود : كمیته امداد امام خمینی (ره) ، حدود ۲۶ هزار خانواده نیازمند كه سرپرست آنها به زندان افتاده است را تحت پوشش خدمات خود قرار داده است و ۲۲ هزار خانواده نیز تحت حمایت انجمن هایی از جمله انجمن های حمایت زندانیان قرار گرفته اند.

وی به خدمات دهی سازمان بهزیستی به خانواده های نیازمند زندانیان اشاره كرد و گفت : در زمان حاضر فقط حدود دو هزار خانواده تحت پوشش خدمات این سازمان قرار دارند.

وی با اشاره به تلاش ها و توجه وزیر دادگستری به این قبیل خانواده ها گفت: به رغم این موضوع ، انتظار انجمن های حمایت زندانیان این است كه در ارتباط با اجرایی شدن سازوكار حمایت از خانواده های نیازمند زندانیان ، دستگاه های ذیربط ، الزامات قانونی را ایجاد كنند.

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مركز گفت: در ماده ۲۱۱ قانون پنجم توسعه، ساز وكار توجه به خانواده های زندانیان آمده است اما متاسفانه این موضوع، در اجرا عقیم مانده است.

نصیری در بخش دیگری از سخنانش در خصوص درآمد انجمن حمایت زندانیان مركز گفت: در سال گذشته درآمد انجمن ۲۷ میلیارد و ۸۸۱ میلیون و ۲۳۰ هزار ریال برآورد شد .

وی گفت : انجمن ، در سال گذشته ۲۰ میلیارد و ۲۸۰ میلیون و ۲۴ هزار ریال در بخش حمایتی هزینه كرد .

مدیر عامل انجمن حمایت زندانیان مركز همچنین پیگیری موضوع اخذ مجوز شركت خدمات بیمه ای از بیمه ایران را از دیگر اقدامات انجمن برشمرد.

كلمات كليدي:

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP