تاریخ انتشار:۰۴ شهریور ۱۳۹۳در ۸:۲۳ ق.ظ کد خبر:73 تعداد بازديد: 702 بازدید

صبح امروز اتفاق افتاد:

برگزاری دوره آموزشی سه روزه مهارتهای اساسی ویژه نوجوانان

image_pdfimage_print

به گزارش روابط عمومی انجمن حمایت زندانیان مرکز افتتاحیه این مراسم صبح امروز در مرکز آموزش و پژوهش سازمان زندانها با حضور مدیرکل اقدامات تأمینی سازمان زندانها، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز و مدیر اجرایی پروژه UNODC سازمان ملل و مددکاران انجمنهای مراکز استانها برگزار شد .

پس از تلاوت آیاتی از قرآن مجید و پخش سرود ملی ، محسن نصیری مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز ضمن خیر مقدم به مددکاران ، پیرامون آموزش مهارتهای اساسی برای نوجوانان خانواده های زندانیان گفت: مددکاران و مشاوران محترم با فراگیری آموزشهای لازم در این کارگاه می توانند نسبت به برگزاری کارگاههای مشابه در استان و شهرستانهای خود با توجه به دستاوردی که از این کارگاه بدست می آورند خدمات قابل توجهی را به صورت علمی تر به خانواده ها ارائه نمایند.

مدیر اجرایی پروژه UNODC سازمان ملل ضمن قدردانی مجدد از شرکت مددکاران در این دوره ها افزود: در گذشته دسترسی به انجمن به این شکل مقدور نبود اکنون شاهد فعالیت بیشتر انجمن ها در سطح کشور هستیم و به همین دلیل سازمان ملل بهترین گزینه برای پیشگیری از آسیبهای پرخطر در زندانها را انجمن های حمایت زندانیان دانسته و برنامه های خود را از طریق انجمن ها عملی می کند.

وی گفت: اکثر برنامه ها اثربخش بوده ولی کافی نیست و اقدامات پیشگیرانه بصورت انتخابی است. یعنی کسانی که بیشتر در معرض خطرند انجام می پذیرد.

طاهری نخست با اشاره به این که یکی از گروههایی که بیشتر در معرض آسیبند فرزندان زندانیان هستند گفت: انجمن ها در زمینه پیشگیری آسیب ها فعالند و بدلیل بدنه علمی که دارند بسته ای طراحی و بازنگری و آماده شد تا در محیط خانواده زندانیان اجرا شود و هدف، آموزش خانواده ها برای آسیب کمتر است و تلاش می شود این بسته برای عموم به اجرا درآید.

وی گفت: این بسته هنوز جای کار دارد و از مددکاران خواست تا پس از طی این دوره نظرات خود را بصورت مکتوب در جهت بهینه سازی این پروپزال ارائه دهند. وی در ادامه از مددکاران خواست با شورای هماهنگی استانها صحبت شود تا این طرح بصورت عملی به بقیه ارگانها آموزش داده شود.

در ادامه علی اکبری مدیرکل اقدامات تامینی و تربیتی سازمان زندانها ضمن تبریک اعیاد قربان وغدیر گفت: دوره های آموزشی زیادی برای مددکاران انجمن های حمایت در راستای ارتقاء کیفی و علمی مددکاران برگزار شده که امیدواریم گامی در جهت ارائه خدمات بیشتر و فعالیت بهتر انجمن ها به خانواده زندانیان برداشته باشیم.

وی گفت: تا کنون کلیه این کلاسها و کارگاههای آموزشی برعهده این مرکز بوده که ان شاء ا… کارگاههای دیگر در انجمن استانها برگزار شود.

در پایان نصیری مدیرعامل انجمن حمایت مرکز از کلیه دست اندرکاران آموزش و تهیه کنندگان بسته آموزشی و عوامل برگزار کننده دوره ها تقدیر و تشکر کرد.

كلمات كليدي:

مطالب مرتبط


ارسال نظر

Go to TOP