تاریخ انتشار:۱۱ دی ۱۳۹۵در ۷:۱۶ ق.ظ کد خبر:928 تعداد بازديد: 914 بازدید

چشمان هموطن ارمنی در انتظار یاری شماست

image_pdfimage_print

گذشت و چشم‌پوشی این روزها در میان انسان‌ها کمرنگ شده و شاید به همین دلیل است که روز به روز بر جمعیت کیفری ما افزوده می‌شود و چه خوب بود که در این روزهای نزدیک به سال نوی میلادی، ما انسان‌ها با هم مهربان‌تر می‌بودیم تا کمتر انسانی در زندان می‌ماند.

به گزارش ایسنا، در آستانه فرا رسیدن سال نوی میلادی همراه با انجمن حمایت زندانیان مرکز به دیدن یکی از خانواده‌های زندانیان که ارمنی هستند، می رویم. درست در روزهای سال جدید و جشن کریسمس، در حالی که اعضای خانواده اقلیت های مذهبی باید در کنار یکدیگر کریسمس را جشن بگیرند، «ماسیس»  و پسرش در زندان بسر می‌برند و همسر و دخترش زندگی خود را به سختی می‌گذرانند.

اردیبهشت ماه امسال بود که اتفاق تلخی برای این خانواده ارمنی رخ داد و  ماسیس و پسرش گرفتار زندان شدند. ماسیس با درآمدی که از مکانیکی بدست می آورد، زندگی خود و خانواده اش را تامین می کرد، اما  یک اتفاق ناگوار باعث شد که راهی زندان شود.

حضرت عیسی (ع)  فرموده‌اند: «سه چیز همیشه باقی خواهد ماند؛ ایمان، امید و محبت، اما بزرگتر از همه اینها محبت است.» در جایی دیگر گفته اند «فروتن و مهربان باشید و نسبت به یکدیگر بردبار باشید و به‌سبب محبتی که به هم دارید، از خطاها و اشتباهات یکدیگر چشم پوشی نمایید. سعی کنید همواره از روح خدا هدایت شوید تا بتوانید همیشه با هم در صلح و صفا باشید.»

در فرهنگ اسلامی ما هم از احسان و نیکوکاری با عناوینی چون گذرگاهی برای آخرت، مزرعه آخرت، معامله ای پرسود، توشه راه، نصرت الهی و … یاد شده است. کمک به دیگران و خدمت به خلق به معنای برآوردن نیازهای آنان از راه‌های درست است اعم از آن که مادی یا معنوی باشد و در فرهنگ اسلامی، یکی از عبادت های پراهمیت به‌شمار می آید.

نقل است پیامبر اکرم (ص) فرمودند: هر کس نیازی از برادر مومنش را برآورد مانند آن است که عمری خدای بزرگ را عبادت کرده باشد.

ماسیس در این ماجرا ناخواسته روانه زندان شده و این را همسرش بارها تکرار می‌کند و از بیماری «ام اس» دخترش می‌گوید و با نگاه مادرانه به دخترش باز متذکر می‌شود که چشم های دخترم باید هر چه سریع‌تر عمل شود وگرنه بینایی اش را از دست می دهد. من تمام تلاشم را برای دخترم انجام داده‌ام، اما مخارج زندگی کمرم را خم کرده است و چندین ماه است که اجاره خانه‌ام به تعویق افتاده و نمی‌توانم از مخارج زندگی برآیم.

photo_2016-12-29_09-26-55

در این دیدار مهران منتظر مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان مرکز هم همراه ماست و یادآور می‌شود: کمک کردن به خانواده زندانیان یکی از اولویت‌ها و هدف‌های ما در انجمن است و برای مان فرقی ندارد که جرم زندانی چه باشد؛ چرا که خانواده زندانی مرتکب جرمی نشده و خانواده زندانیان زیر چتر حمایتی انجمن حمایت زندانیان قرار می‌گیرند. مهم این است که این خانواده‌ها را دریابیم و دست‌شان را بگیریم.

وی ادامه می‌دهد: با توجه به اینکه انجمن حمایت زندانیان موسسه‌ای مردم نهاد است بنابراین نحوه خدمات دهی به خانواده های آسیب پذیر زندانیان نیز باید مردمی باشد و آحاد جامعه از این قشر حمایت کنند که خوشبختانه هم به همین صورت است و خیرین از اقشار مختلف جامعه کمک های مادی و معنوی خود را به انجمن ارایه می دهند و بر همین اساس ما امسال توانستیم با کمک‌های خیرین هم مشکلات بسیاری از خانواده‌های زندانیان را مرتفع سازیم و هم تعدادی از زندانیان واجد شرایط را آزاد کنیم. بر اساس این گزارش، خیرین برای اطلاع از نحوه کمک به این خانواده می‌توانند با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۳۰۰۴۰۳ واحد مددکاری انجمن حمایت زندانیان مرکز تماس بگیرند.

گزارش از زهرا میرزایی

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP