تاریخ انتشار:۰۱ اسفند ۱۳۹۵در ۹:۲۶ ق.ظ کد خبر:956 تعداد بازديد: 311 بازدید

رئیس سازمان زندان ها:

حمایت سازمان زندان ها از خانواده زندانیان

image_pdfimage_print

رئیس سازمان زندان ها : یکی از ماموریت های این سازمان حمایت همه جانبه از خانواده زندانیان است.

اصغر جهانگیر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تاکنون ۲۰۲ انجمن حمایت از خانواده زندانیان توسط سازمان زندان ها تاسیس شده است تا خانواده زندانیان در سراسر کشور حمایت شوند.

وی گفت: سازمان زندان ها علاوه بر شناسایی خانواده زندانیان ، فرزندان آنها در زمینه تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش حمایت می کند.

جهانگیر ادامه داد: درصورتی که خانواده زندانیان نیاز به حمایت مادی داشته باشند سازمان زندان ها کمک های نقدی و غیرنقدی را برای آنها در نظر گرفته اند.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینکه بخشی از خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند افزود: چنانچه مشکلاتی نظیر اجاره ، ودیعه و تامین مسکن داشته باشند از خانواده زندانیان حمایت می کنند.

جهانگیر تاکید کرد: نگاه ما به خانواده زندانی درباره خود زندانی متفاوت است و نباید مشکلات چنین خانواده هایی مضاعف شود.

وی گفت: با راه اندازی مراکز مشاوره روانشناسی و حقوقی که در محل ملاقات خانواده در زندان ها قرار دارد تلاش می کنیم به کاهش آسیب های روحی خانواده زندانیان کمک کنیم.

رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: یکی از پیامدهای حبس های طولانی مدت این است که رابطه عاطفی میان فرد زندانی و خانواده اش کاهش پیدا می کند که منجر به بروز طلاق و یا مشکلات خانوادگی می شود که ما تلاش می کنیم با ارائه راهکارهای کاهش جمعیت کیفری این فاصله های عاطفی را  از بین ببریم.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP