حمایت سازمان زندان ها از خانواده زندانیان

رئیس سازمان زندان ها : یکی از ماموریت های این سازمان حمایت همه جانبه از خانواده زندانیان است.

اصغر جهانگیر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: تاکنون 202 انجمن حمایت از خانواده زندانیان توسط سازمان زندان ها تاسیس شده است تا خانواده زندانیان در سراسر کشور حمایت شوند.

وی گفت: سازمان زندان ها علاوه بر شناسایی خانواده زندانیان ، فرزندان آنها در زمینه تحصیلی با همکاری آموزش و پرورش حمایت می کند.

جهانگیر ادامه داد: درصورتی که خانواده زندانیان نیاز به حمایت مادی داشته باشند سازمان زندان ها کمک های نقدی و غیرنقدی را برای آنها در نظر گرفته اند.

رئیس سازمان زندان ها با اشاره به اینکه بخشی از خانواده زندانیان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند افزود: چنانچه مشکلاتی نظیر اجاره ، ودیعه و تامین مسکن داشته باشند از خانواده زندانیان حمایت می کنند.

جهانگیر تاکید کرد: نگاه ما به خانواده زندانی درباره خود زندانی متفاوت است و نباید مشکلات چنین خانواده هایی مضاعف شود.

وی گفت: با راه اندازی مراکز مشاوره روانشناسی و حقوقی که در محل ملاقات خانواده در زندان ها قرار دارد تلاش می کنیم به کاهش آسیب های روحی خانواده زندانیان کمک کنیم.

رئیس سازمان زندان ها تصریح کرد: یکی از پیامدهای حبس های طولانی مدت این است که رابطه عاطفی میان فرد زندانی و خانواده اش کاهش پیدا می کند که منجر به بروز طلاق و یا مشکلات خانوادگی می شود که ما تلاش می کنیم با ارائه راهکارهای کاهش جمعیت کیفری این فاصله های عاطفی را  از بین ببریم.