تاریخ انتشار:۰۱ اسفند ۱۳۹۵در ۹:۲۸ ق.ظ کد خبر:960 تعداد بازديد: 251 بازدید

دکتر جهانگیر خبر داد:

اختصاص ۱۲ میلیارد تومان به خانواده زندانیان از سوی سازمان زندان‌ها

image_pdfimage_print

رئیس سازمان زندان‌ها گفت: این سازمان با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کرد بخشی از مشکلات آنها را حل کند.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس،«اصغر جهانگیر» در نوزدهمین جشن حمایت از خانواده زندانیان که امروز برگزار شد، اظهار داشت: اعتقاد داریم زندانی اگر خطا کرده، باید مجازات شود اما باید خانواده وی را از زندانی جدا کنیم.

وی افزود: زمانی که فردی به زندان می‌رود مشکلاتی از جمله مشکلات معیشتی برای خانواده وی ایجاد می شود.

رئیس سازمان زندانها گفت: سال گذشته کار شناسایی ۱۰ هزار همسر زندانی که به علت زندانی شدن سرپرست خانواده خواستار طلاق بودند انجام شد و از فروپاشی این خانواده‌ها با برگزاری کلاس‌های مشاوره جلوگیری شد.

جهانگیر افزود: همچنین سال گذشته ۲ هزار و ۵۰۰ فرزند زندانی که در معرض اعتیاد بودند شناسایی شدند که با کمک نهادهای حمایتی مانند کمیته امداد از سقوط آنها جلوگیری شد و همچنین بیش از ۷۰۰ فرزند زندانی که ترک تحصیل کرده بودند تلاش شد که به مدارس باز گردند.

وی ادامه داد: در سال گذشته با تخصیص ۱۲میلیارد تومان به خانواده زندانیان سعی کردیم بخشی از مشکلات انها حل شود و همچنین ۸۲۵ خانواده زندانی که دارای مشکلات خاص مانند بیماری‌های خاص، فرار از منزل فرزندان و زندانی شدن همزمان والدین بودند شناسایی شدند و به مشکلات آنها رسیدگی شد.

رئیس سازمان زندانها بیان داشت: از دیگر اقدامات سال گذشته ۲۰۲ انجمن حمایت از خانواده زندانیان تشکیل شده که در هفته ۲ مرتبه با خانوده زندانیان ملاقات دارند و با مشکلات خانواده ها از نزدیک آشنا می شوند و در تلاش برای حل آنها هستند و همچنین تشکیل مجمع حمایت از خانواده زندانیان از دیگر اقداماتی بود که سال گذشته انجام شد تا بحث خانواده زندانیان از خود زندانی جدا شود.

جهانگیر گفت: آمارها نشان می دهد ۲۲ درصد زندانیان ملاقاتی ندارند و در ماه‌های اول ملاقات‌ها زیاد است اما با طولانی شدند زمان زندانی ملاقات‌ها کم می‌شود. زمانی که حمایت خانوده‌ها کم می‌شود زمینه قتل و آسیب‌های اجتماعی زیاد می‌شود لذا حمایت از خانواده زندانیان زمینه ایجاد این آسیب‌ها را کاهش می‌دهد.

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP