تاریخ انتشار:۱۹ تیر ۱۳۹۶در ۸:۱۷ ق.ظ کد خبر:994 تعداد بازديد: 306 بازدید

نائب رئیس انجمن حمایت زندانیان مرکز:

پیش‌نویس اصلاح اساسنامه انجمن حمایت زندانیان، تهیه شده و در حال بررسی است

image_pdfimage_print

نائب رئیس انجمن حمایت زندانیان مرکز با بیان اینکه در حوزه مدیریتی، در مجمع حمایت از زندانیان اقداماتی انجام شده است، گفت: پیش‌نویس اصلاح اساسنامه انجمن حمایت از زندانیان، تهیه شده و در حال بررسی است.

به گزارش ایسنا، خامسی نماینده دادستان کل کشور و نائب رئیس انجمن حمایت از زندانیان مرکز، در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان اظهار کرد: متولی اصلی خدمت‌رسانی و حمایت‌های مادی و معنوی از خانواده‌های زندانیان، خیرین، ابرار و صاحب‌نظران هستند.

وی با بیان اینکه همیشه دوستان و همکاران ما در ادوار مختلف بنا را بر تحمل وضعیت از وضع موجود به وضع مطلوب گذاشتند، گفت:‌ اگر به وضعیت موجود اکتفا کنیم درجا می زنیم و پیشرفت نمی‌کنیم لذا در این راستا تلاش کردیم تا تحول پیدا کنیم. در راس همه این موارد، توفیقات الهی است که منجر به ارائه این خدمات می‌شود. وظیفه هیأت مدیره، هماهنگی امور است و خدمات اصلی را جمع حاضر انجام دادند.

نماینده دادستان کل کشور در مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان در راستای گزارش عملکرد این مجمع به شرح مواردی پرداخت و عنوان کرد: در حوزه مدیریتی، برگزاری جلسات تخصصی در زمینه ارائه خدمات بهتر و حمایت مادی و معنوی از خانواده زندانیان و خود زندانیان در حدی که در توان انجمن است، صورت گرفته است.

وی افزود: اساسنامه انجام مطالعات برای اصلاح اساسنامه انجمن حمایت زندانیان، مصوبه سال ۱۳۶۰ که پیش‌نویس آن تهیه شده است و در حال بررسی است. همچنین تامین آیین‌نامه جذب و به‌کارگیری نیروی انسانی و برگزاری جشن‌ها و حمایت‌ها مانند برنامه نسیم مهر در سوم خرداد و جشن حمایت در دهم خرداد در کارنامه مجمع عمومی انجمن حمایت زندانیان ثبت شده است.

خامسی عملکرد مجمع عمومی در زمینه حوزه اجتماعی به شمارش مواردی پرداخت و گفت: طرح جامع بازدید از منازل مددجویان به صورت ثابت و دو روز در هفته، قرارداد با سازمان ملل در زمینه پیشگیری از بیماری‌های پرخطر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی در زمینه پیشگیری از اعتیاد و طلاق، فراهم نمودن مقدمات امضای تفاهمنامه با معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آزاد کردن ۱۵۳ نفر زندانی در سال ۹۵ و ۱۷۰ نفر در سال ۹۶، ارائه مشاوره حقوقی و همچنین قول مساعدت رئیس اداره معاضدت کانون وکلای مرکز در این راستا برخی از اقدامات صورت گرفته است.

وی ادامه داد: امضای تفاهمنامه با اتحادیه سازندگان و فروشندگان عینک، اخذ مجوز روان شناسی برای استان‌ها که فعلا در آذربایجان غربی محقق شده است، همچنین هوشمندسازی تلفن زندان‌های کشور، راه‌اندازی موسسه کاریابی، تمدید قراردادهایی که در سال‌های گذشته انجام شده است با زمینه‌های بهتر و قرارداد با شرکت‌های دیگر، ساماندهی مرکز اسقاط خودرو، بازنگری در وضعیت مشارکت در کارخانه شیر شیروان، حسابرسی به مسائل جاری و امور مالی از دیگر اقدامات این انجمن است.

وی بازنگری در چاپ ماهنامه مهر حامی را از اقدامات در حوزه فرهنگی انجمن دانست و خاطرنشان کرد: بازنگری در بروشورهای انجمن، تشکیل مجمع خیرین، برگزاری مصاحبه و خبررسانی بیشتر، تهیه و چاپ بسته‌های آموزش پیشگیری از طلاق و اعتیاد از دیگر اقدامات مجمع در حوزه فرهنگی است.

 

مطالب مرتبطارسال نظر براي اين مطلب مسدود شده است.

Go to TOP